[tdc_zone][vc_row][vc_column][tdm_block_column_title title_text=”S1VSVU1TQUw=” title_tag=”h1″ title_size=”tdm-title-md” tds_title=”tds_title3″ tds_title3-subtitle_text=”DİM MEDYA A.Ş öncü, yenilikçi ve istikrarlı kimliğiyle Alanya'da medya sektörüne yön veren bir şirketdir.”]

TARİHÇE

1968 yılında yayın hayatına başlayan Alanya’nın ilk günlük yerel gazetesi YENİ ALANYA (yenialnanya.com) ile birlikte 2017 yılında yayın hayatına başlayan Alanya’nın yeni nesil televizyon kanalı DİM TV (dimtv.tv)’yi bünyesinde barındıran DİM MEDYA A.Ş. 1993 yılında aile şirketi olarak kuruldu.

YENİ ALANYA (www.yenialanya.com)

Merhum Arıkan Yılmaz Dim tarafından 1 Eylül 1968’de ilk sayısı basılan Yeni Alanya, 1990’lara kadar Alanya’da ilk ve tek günlük gazete olarak yayınını sürdürdü. 1988’de bölgesinde ilk ofset baskı teknolojisini kullanan gazete olan Yeni Alanya, 1989 sonrasında ikinci kuşak yönetici olarak Mehmet Ali Dim tarafından yönetilmeye başlandı. Çağın gerektirdiği teknolojik açılımları bölgede ilk yapan gazete olan Yeni Alanya bünyesinde 1999’da ilk yerel gazete web sitesi olarak www.yenialanya.com devreye girdi. Kurulduğu günden bu yana her alanda açık ara liderliğini sürdüren Yeni Alanya, web sitesi ile de sadece Alanya ve Antalya’nın değil Akdeniz bölgesinin en çok tıklanan sitesi olma özelliğini yıllardır kimselere bırakmıyor. Yeni Alanya, deneyimli gazeteci Ferit Kesen’in yönetiminde her gün Alanya’nın gündemini de belirliyor. Yeni Alanya’nın mobil uygulamaları da Apple Store ve Play Store’da 2006’dan beri yerini almış durumda. Yeni Alanya, 50 bini aşan ve 100 bine koşan takipçi ve beğeni sayıları ile sosyal medya da açık ara lider.

DİM TV (www.dimtv.tv)

İlk olarak 2016 yılı Aralık ayında test yayınlarına başlayan Alanya’nın yeni nesil televizyonu DİM TV, Alanya’da televizyon haberciliğine yeni bir soluk getirdi. Deneyimli gazeteci Alper Kutay yönetimde, haberleri, canlı yayınları ve programları ile hergün binlerce izleyiciye ulaşıyor. www.dimtv.tv web adresinde ise DİM TV yayınları hem canlı hem de geçmişe dönük arşiv niteliğinde yayınlanıyor. Kısa sürede ziyaretçi trafiği ile Alanya’da ilk 10’da, Antalya’da ilk 20 içinde yerini alan dimtv.tv benzersiz bir televizyon deneyimi sunuyor. Dünyanın bir çok digital web platformdan izlenebilen DİM TV’nin mobil uygulaması Apple Store ve Play Store’dan da indirilebilir.

DİM RADYO (www.dimradyo.com)

Yeni nesil radyo olarak 2018’de yayınlarına başlayan DİM RADYO, deneyimli radyocu Gökhan Koca yönetiminde gündemin sesi oluyor. Hafta içi her sabah Günaydın Alanya programı, DİM TV ile eş zamanlı özel yayınları, özel konukları ve özel programları ile DİM RADYO ayrıcalıklı bir radyo olarak dinleyicilerine keyif veriyor. Dünyaca ünlü radyo platformu www.radyogarden.com dahil bir çok platformdan dinlenebilen DİM RADYO’nun mobil uygulaması Apple Store ve Play Store’dan da indirilebilir.

PORTAKAL

Yeni Alanya’nın magazin eki Portakal Gazetesi de 12 Nisan 2005’te yayın hayatına başladı ve istikrarlı bir şekilde yayınını sürdürüyor. Deneyimli magazin gazetecisi Cemali Aygır yönetiminde Alanya’nın magazin gündemini belirliyor.
Adres: Çevre Yolu Köprülü Kavşak, Hacı Yusuflar Sok. 14/A, 07400 Alanya/Antalya
Tel: (+90) 242 250 50 50
Alo İlan: (+90) 542 513 17 55
Alo Haber: (+90) 541 902 85 75

E-Posta: [email protected]

VİZYON & MİSYON

Vizyon

Öncü ve yenilikçi düşüncelerimizi gerçekleştirip, sürdürülebilir değer yaratmak

Oyun kurucu olmak, trendleri belirlemek, kural koyucu olmak.
İzleyicisini ve kullanıcısını tanıyan saygın ve etkili bir bölgesel/global medya güç merkezi olmak.
Yeniliklere öncülük eden, global düşünüp lokal üreten bilgi- eğlence şirketi olmak.

Misyon

Bölgenin kaliteli haber ve eğlence üretim ve dağıtım merkezi olmak. Sunduğu içeriklerle insana dokunan, ileri teknolojiyi kullanan küresel yayıncı olmak

Müşteri deneyimi odaklı, çok yönlü/mecralı, yaratıcı, kaliteden ödün vermeden, sürdürülebilir, yenilikçi ve güvenilir içerik üreten, evrensel ve etik bir yayın anlayışını temsil etmek.
Toplumsal sorumlulukların bilincinde, farklılıkları gözeten, kullanıcısına zamandan ve mekandan bağımsız, her noktadan ulaşan özgün ve yaratıcı bir medya kuruluşu olmak.

[/vc_column][/vc_row][/tdc_zone]